Życie wsi
Mistrzostwa KGW ziemi dobrzyńskiej i gminy Czernikowo [zdjęcia]
Wiadomości2017-04-28, 15:34

Mistrzostwa KGW ziemi dobrzyńskiej i gminy Czernikowo [zdjęcia]

Stowarzyszenie LGD Gmin Dobrzyńskich Region Południe zorganizowało kolejny już 12. Festiwal Smaku oraz piąte Mistrzostwa Kół Gospodyń Wiejskich obszaru LGD, czyli ziemi dobrzyńskiej i gminy Czernikowo. Zmieniła się formuła imprezy, tym razem do konkursu zgłaszały się tylko grupy. Przyjęto deklaracje uczestnictwa od 10 kół gospodyń wiejskich. Każde KGW zaprezentowało cztery potrawy w kategoriach : przystawki, mięsa, desery i napoje alkoholowe.
20 lat minęło... Gminna Rada KGW w Izbicy Kujawskiej świętowała [zdjęcia]
Życie wsi2017-04-28, 13:13

20 lat minęło... Gminna Rada KGW w Izbicy Kujawskiej świętowała [zdjęcia]

  Kwiaty, goście, upominki, życzenia. Słowem - urodziny!  20-lecie istnienia świętowała Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Izbicy Kujawskiej. Zobaczcie migawki ze spotkania, na którym stawił się też Kazimierz Kaca, starosta włocławski. 
Alicja i Wojciech Popławscy z Silna postawili na owce. Ale nie tylko
Życie wsi2017-04-27, 12:28

Alicja i Wojciech Popławscy z Silna postawili na owce. Ale nie tylko

Alicja i Wojciech Popławscy w Silnie (gm. Obrowo) prowadzą gospodarstwo rolne, w którym mają nie tylko owce, ale także trzodę chlewną i opasy.
Tablica pamięci Szczepana Sobczaka na budynku szkoły w Sławkowie. Na zdjęciu: Adam Kozłowski oraz synowie przedwojennego kierownika szkoły - Jerzy i Ryszard Sobczakowie
Wiadomości2017-04-27, 07:45

Był kierownikiem szkoły, w obozie miał numer 21226. Uczcimy jego pamięć

- Jestem przygotowany na gości - mówi Adam Kozłowski, pasjonat historii z podtoruńskich Łysomic. I zachęca do uczczenia pamięci przedwojennego kierownika szkoły w pobliskim Sławkowie.   Polecamy zdjęcia z królestwa pana Adama czyli Regionalnej Izby Historii i Tradycji   
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak - Kamysz  w Kielcach
Wiadomości2017-04-26, 20:54

Władysław Kosiniak-Kamysz w Kielcach: - Domagamy się od rządu pomocy po przymrozkach

Wsparcie dla hodowców ryb w walce o przywrócenie rekompensat wodno - środowiskowych zapowiedział w Kielcach prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak - Kamysz. Ponadto otwarcie wezwał rząd do udzielenia pomocy rolnikom, którzy ponieśli straty po ostatnim ataku zimy. W Świętokrzyskiem znaczne zniszczenia w uprawach zgłaszają sadownicy i plantatorzy rzepaku.
Grupa hodowców ryb z regionu świętokrzyskiego przed ministerstwem w Warszawie z flagami i transparentami.
Wiadomości2017-04-25, 15:11

Hodowcy ryb po proteście w Warszawie: - Minister nas zlekceważył

Właściciele stawów karpiowych z regionu świętokrzyskiego i całego kraju w Warszawie głośno domagali się przywrócenia zabranych pieniędzy. Do protestujących przed  Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nikt z urzędu nie wyszedł.   
Mania kontroli, tak PSL kwituje zmiany w ustawie o ochronie przeciwpożarowej
Wiadomości2017-04-25, 14:25

Mania kontroli, tak PSL kwituje zmiany w ustawie o ochronie przeciwpożarowej

Ochotnicy boją się, że stracą pieniądze na szkolenia i umundurowanie. W Sejmie przeforsowano bowiem nowe regulacje dotyczące ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Co zaproponował PiS?   Polecamy też: Kobiety w OSP. Taryfa ulgowa? Nie jest nam potrzebna w akcji  
Wieś na weekend 2017. Zgłoś imprezę do konkursu
Wiadomości2017-04-25, 11:42

Wieś na weekend 2017. Zgłoś imprezę do konkursu

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich już tylko do jutra przyjmuje zgłoszenia imprez plenerowych, które mają odbyć się między 3 czerwca a 15 października 2017. 
Pościg za pijanym traktorzystą z powiatu koneckiego
Wiadomości2017-04-25, 11:33

Pościg za pijanym traktorzystą z powiatu koneckiego

Blisko 2,5 promila alkoholu miał w organizmie traktorzysta z powiatu koneckiego, który uciekał przed policyjną kontrolą. Skończyło się wypadkiem.
Od lewej: poseł Krystian Jarubas, radny Sejmiku województwa Leszek Wawrzyła, hodowca ryb Grzegorz Wójcicki i członek zarządu województwa świętokrzyskiego Piotr Żołądek podczas konferencji w poniedziałek w Kielcach.
Wiadomości2017-04-24, 18:24

Ludowcy do ministra rolnictwa: - Pora się obudzić z zimowego snu

- Wiem, że zima jeszcze nie odpuszcza, ale czas już, by minister rolnictwa się obudził z tego zimowego snu i zobaczył, co się w rolnictwie dzieje - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Polskiego Stronnictwa Ludowego poseł Krystian Jarubas. Poruszone zostały trzy ważne dla rolników kwestie.