Ceny
Warto wyrazić swoja opinię na temat Wspólnej Polityki Rolnej
Wiadomości2017-04-27, 16:30

Tylko do 2 maja możesz wyrazić swoją opinię na temat Wspólnej Polityki Rolnej

Trwają konsultacje społeczne dotyczace Wspólnej Polityki Rolnej. Każdy może wyrazić swoją opinię o zmianach W PR - m.in. o płatnościach bezpośrednich, czy działaniach z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wminioną niedzielę na targach ogrodniczych w Szepietowie Jacek Bogucki, wiceminister rolnictwa zachęcał rolników, by  wzięli udział w trwającej dyskusji na temat unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. – Polska złożyła najmniej ankiet spośród dużych krajów Unii Europejskiej – mówił Bogucki.
Skup żywca wieprzowego w regionie. Ceny w górę [27.04.17]
Wiadomości2017-04-27, 13:33

Skup żywca wieprzowego w regionie. Ceny w górę [27.04.17]

W Kujawsko-Pomorskim podskoczyły ceny skupu macior i tuczników. Sprawdzamy notowania Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.    Polecamy również: W ciągu miesiąca spadły ceny zakupu pszenicy i żywca wołowego  
Zakupowi i przewozowi paliwa, w tym także na pole, będzie towarzyszyć biurokratyczne piekło, w którym łatwo o pomyłkę i wysoką karę.
Wiadomości2017-04-24, 10:24

Przewożąc 500-litrową beczkę paliwa rolnik będzie się bał, że wezmą go za oszusta

Herbert Czaja, prezes zarządu Izby Rolniczej w Opolu: Rolnicy nie mają pojęcia o nowych, skomplikowanych przepisach związanych z kupnem i przewozem paliw. To dla nich prawdziwe pole minowe.
Sprawdź aktualne ceny skupu zbóż w Kujawsko-Pomorskim [notowania]
Wiadomości2017-04-21, 12:11

Sprawdź aktualne ceny skupu zbóż w Kujawsko-Pomorskim [notowania]

Z notowań przygotowywanych przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie wynika, że cena pszenicy konsumpcyjnej wynosi obecnie 690 zł za tonę. Paszowa kosztuje ok. niemal tyle samo - 687 zł średnio w skupach na terenie województwa. Za pszenżyto paszowe trzeba zapłacić 633 zł, jęczmień konsumpcyjny - 590 zł, paszowy - 613 zł/t. Więcej w poniżej tabeli.  
Najmniej za mleko oferowali w skupie w Małopolskim
Wiadomości2017-04-21, 07:45

Najmniej za mleko oferowali w skupie w Małopolskim

Przeciętna cena skupu mleka w Polsce wyniosła 131,49 zł za hektolitr. Mamy marcowe dane z poszczególnych województw.   Zobacz także: Z tego gospodarstwa ma płynąć 580 tysięcy litrów mleka. Dziennie!  
Jabłka i zysk? Nie jest różowo. O opłacalności produkcji
Wiadomości2017-04-20, 12:00

Jabłka i zysk? Nie jest różowo. O opłacalności produkcji

Ceny skupu nie rozpieszczają sadowników. Znowu. Według szacunków, opłacalna będzie produkcja 35 - 40% sprzedanych jabłek.    Sprawdź też: Eksport stanął, cena jabłek nadal bardzo niska  
W ciągu miesiąca spadły ceny zakupu pszenicy i żywca wołowego
Wiadomości2017-04-18, 13:47

W ciągu miesiąca spadły ceny zakupu pszenicy i żywca wołowego

Eksperci podają średnie ceny zakupu zbóż i żywca rzeźnego oraz ceny zbytu produktów mleczarskich. Sprawdź, jak wyglądała sytuacja na przełomie marca i kwietnia.    Polecamy też: Zboża, mleko, żywiec rzeźny, ziemniaki. Wiadomo, ile przyjął skup  
Sadownicy, którzy teraz wyciągają jabłka z chłodni, mogą za nie otrzymać co najwyżej złotówkę za kg
Wiadomości2017-04-18, 11:26

Eksport stanął – cena jabłek nadal bardzo niska

Sadownicy, którzy zdecydowali się przechować jabłka w chłodniach do wiosny, nie mogą liczyć na wyższą cenę. – Jest jeszcze gorzej niż było – mówi Marek Warchoł, sadownik z Topolan (gm. Michałowo, Podlaskie) .– Jeszcze w styczniu i na początku lutego jabłka „szły” do Rosji, oczywiście poprzez Białoruś. Teraz wszystko stanęło, nie wiadomo dlaczego. Producent z Topolan, który jesienią zdecydował się, że przechowa jabłka w chłodni do wiosny, teraz – jak mówi – musiał ratować się sprzedażą do hurtowni spożywczej.
Dobre wyniki branży mogą być w dużej mierze konsekwencją dynamicznie rosnącego eksportu pieczywa i wyrobów ciastkarskich
Wiadomości2017-04-16, 08:00

Spożycie pieczywa spada, a kondycja piekarni poprawia się

W 2016 r. sytuacja w branży produkcji pieczywa oraz świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek uległa zdecydowanej poprawie wobec 2015 r. Była też lepsza niż w ostatnich dziesięciu latach.
Zboża, mleko, żywiec rzeźny, ziemniaki. Wiadomo, ile przyjął skup
Wiadomości2017-04-15, 07:30

Zboża, mleko, żywiec rzeźny, ziemniaki. Wiadomo, ile przyjął skup

Zboża, żywiec, ziemniaki - sprawdź, ile skupiono w 2016 roku. Główny Urząd Statystyczny podał takie informacje.   Sprawdź także: Jajka od szczęśliwych kur. Ty też możesz takie mieć!  
Kowalski płacił więcej za drób, warzywa potaniały [ceny żywności]
Wiadomości2017-04-12, 12:00

Kowalski płacił więcej za drób, warzywa potaniały [ceny żywności]

Tańsze warzywa i masło, droższy drób - znamy przeciętne ceny żywności. Sprawdź dane z marca.    Zobacz też: Wielkanoc, a więc muszą być jaja. Sprawdzamy, co warto o nich wiedzieć   Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w skali miesiąca, ceny żywności spadły o pół procenta. Dla porównania, w skali roku wzrosły zaś o 2%.