Wiadomości

Targi FERMA 2017 w Łodzi już w weekend! To 20. edycja [program]

Targi FERMA 2017 w Łodzi już w weekend! To 20. edycja [program]

Fot.: Agata Wodzień

XX Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu oraz XVII Międzynarodowe Targi Ferma Bydła odbędą się 17-19 lutego 2017. 

 

Trzeci weekend lutego przyniesie po raz trzeci w halach EXPO i MOSiR w Łodzi wizytę uczestników Targów FERMA. A będzie to ok. 230 wystawców z Polscki i zagranicy oraz ok. 30 tys. zwiedzających, jak przewidują organizatorzy. Na targach znajdziemy wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki.

 

Zwiedzanie wystawy w pt. i sob . 10:00-17:00, w nd 10:00-15:30

 

Konferencja i debaty

Ważnym elementem imprezy jest konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszone zostaną 44 referaty moderowane przez wybitnych naukowców i praktyków, m.in. prof. Z. Kowalski, prof. Z. Pejsak, czy prof. J Jaśkowiak. Będą też debaty: „Jak zarządzać produkcją mleka na globalnym rynku‘", „Czy uda się ochronić polską produkcję świń przed skutkami ASF – czy podjęte środki zaradcze są skuteczne?“ oraz „Współczesne rolnictwo – problemy i wyzwania w produkcji zwierzęcej’’ i „Budowa i organizacja obory dla bydła opasowego i mlecznego – jakie błędy popełniamy najczęściej“.

W piątek zaplanowano Forum Drobiarskie pod patronatem Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, przedstawiciel Głównego Inspektoratu Weterynarii zaprezentuje aktualną sytuację dotyczącą zwalczania ptasiej grypy. Ambasada Królestwa Niderlandów wraz z Krajową Radą Drobiarstwa – Izbą Gospodarczą przygotowały blok pt. „Przyszłość produkcji drobiu. Postęp wiedzy i technologii w drobiarstwie“. Podczas targów spróbować będzie można polskich serów oraz wędlin na stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny.

 

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

  • Piątek 10:00 – 17:00
  • Sobota 10:00 – 17:00
  • Niedziela 10:00 – 15:30

 

Bezpłatna karta wstępu w kostaci kuponu konkursowego jest do pobrania na stronie: targiferma.com.pl. 

Więcej na temat: targi rolnicze, targi Ferma 2017

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.