Wiadomości

Pani Ala z Warszewic: Trzymam z WOŚP! Zebraliśmy we wsi 22 kg monet, to nie koniec

Przedstawiamy Alicję Szatkowską, wolontariuszkę WOŚP z podtoruńskich Warszewic

Fot.: Bartek Szatkowski

Przedstawiamy Alicję Szatkowską, wolontariuszkę WOŚP z podtoruńskich Warszewic

Orkiestrę Jurka Owsiaka słychać także na wsi. - Dotarła i do naszych Warszewic - śmieje się Alicja Szatkowska. I podkreśla, że każdy grosik się przyda. Ba, takich grosików ma już 22 kilogramy.

 

Strefa AGRO Kujawsko-Pomorskie także na Facebooku. Dołącz do nas!

 

Pani Alicja, wraz z mężem, gospodaruje w gminie Łubianka na 20 hektarach, prowadzi też sklep.

 

- I właśnie dzięki niemu, łatwiej mi dojść do orkiestrowych "pomagaczy" - opowiada nam wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Wszystko zaczęło się pięć lat temu. Moi synowie - Bartek, Lucjan i Szymon - chodzi do szkoły w Brąchnowie. Podłapali ideę Orkiestry. Coś trzeba zrobić dla innych, pomyślałam. Wystawiłam słój  - cały w naklejkach, do którego można było wrzucać zbędne grosze. Tak zaczęło się brzdkąnie. Nawet jakoś specjalnie nikogo do tego nie musiałam przekonywać. Pomysł się przyjął, działamy dalej. Pojawiają się osoby, które przychodzą i zostawiają 2 czy 3 kg monet. Aż serce rośnie. 

 

W zeszłym roku pani Alicja i mieszkańcy Warszewic podarowali fundacji Jurka Owsiaka 26 kg monet. Dało to 600 złotych.

 

- Grosz do grosza, i będzie kokosza - dodaje pani Alicja. - Oczywiście, to nie są wielkie pieniądze, ale cieszę się, że i my mamy jakiś wkład w tę akcję. Moja teściowa ma 93 lata, też należy do orkiestrowej rodziny. Jest nas wielu. 

 

Z okazji 25. edycji WOŚP będą zbierane pieniądze na ratowanie zdrowia i życia dzieci oraz godną opiekę dla seniorów. - Nikt z moich najbliższych - odpukać, nigdy nie korzystał ze sprzętu z czerwonym serduszkiem - mówi wolontariuszka w Warszewic. - Z drugiej jednak strony, znam osoby, którym bliskim pomogła Orkiestra.

 

s

fot. Paweł Lacheta Polskapress

 

Jurek Owsiak osobiście uruchomił w Łodzi produkcję 150 tysięcy skarbonek dla wolontariuszy 25. finału. Taka skarbonka trafiła również do rąk pani Alicji z Warszewic. 

Więcej na temat: WOŚP, Warszewice, gmina Łubianka

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.