Wiadomości

Oblicz wielkość ekonomiczną gospodarstwa. Powstała aplikacja-kalkulator

Oblicz wielkość ekonomiczną gospodarstwa. Powstała aplikacja-kalkulator

Fot.: pixabay.com, AGW

Zastanawiasz się, jak obliczyć wielkość ekonomiczną gospodarstwa, co jest potrzebne do niektórych działań PROW 2014-2020? Centrum Doradztwa Rolniczego postanowiło ułatwić to zadanie i powstała aplikacja. 

 

Obliczanie wielkości ekonomicznej swojego gospodarstwa sprawiało rolnikom kłopoty. Rozwiązanie postanowili znaleźć pracownicy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. Opracowali bardzo prostą aplikację pozwalającą na szybkie - tu ważna uwaga - orientacyjne obliczenie wielkości gospodarstwa na podstawie SO 2010. "Wiedza o wielkości ekonomicznej na podstawie standardowej produkcji gospodarstwa wyrażonej w EURO jest przydatna nie tylko dla własnych celów, ale w szczególności do bardzo szybkiego sprawdzenia czy spełnione są kryteria dostępu do niektórych działań PROW 2014-2020", tłumaczy Centrum Doradztwa Rolniczego.

 

Znajomość wspomnianej wielkości jest konieczna, jeśli gospodarz zamierza uczestniczyć w planowanych naborach wniosków. Wyznaczone kryteria dostępu:

  • „Modernizacja gospodarstw rolnych” - 10 000 - 200 000/250 000 EURO;
  • „Premia dla młodych rolników” - 13 000 - 150 000 EURO;
  • „Restrukturyzacja małych gospodarstw” - poniżej 10 000 EURO;
  • „Premia na rozpoczęcie działalności gospodarczej” - poniżej 15 000 EURO.

 

Aplikacja jest oparta na Excellu, wystarczy ją pobrać, zainstalować na komputerze. Znajdziemy tam menu z instrukcją postępowania. Aplikacja-kalkulator do pobrania na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego.

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.