Wiadomości

Nie musisz kochać. Wystarczy współczuć- akcja dla zwierząt hodowlanych

Nie musisz kochać. Wystarczy współczuć- akcja dla zwierząt hodowlanych

Fot.: materiały prasowe

Walentynki, czyli święto miłości. Z tej okazji organizacja CIWF Polska zwraca uwagę, że nie trzeba wcale mocno kochać, żeby… współczuć. Komu współczuć? Zwierzętom! Fundacja prezentuje w postaci walentynki nagrodzony na arenie międzynarodowej film „Czas na decyzję”, który opowiada historię zwierząt z Epoki Klatkowej.

 

Zwierzęta hodowlane, takie jak świnie, kury, czy króliki odczuwają przeróżne emocje, są inteligentne i tworzą skomplikowane sieci relacji z innymi zwierzętami. Co roku jednak na potrzeby człowieka hoduje się ich gigantyczne ilości, większość zamyka w klatkach, w których często nie mogą się nawet obrócić. Uważamy, że żadne zwierzę nie powinno cierpieć w klatce.

Małgorzata Szadkowska, dyrektor CIWF Polska, komentuje:

„Często obdarzamy uczuciem psy i koty, traktujemy je jak członków rodziny. Zwierzęta hodowlane zostały natomiast sprowadzone do roli automatów. To niewyobrażalne, wręcz maszynowe produkowanie naszego jedzenia i często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak to wygląda. A wygląda źle: mówimy o zwierzętach, które mogą odczuwać ból, stres i strach, a żyją w zamknięciu, stłoczone z innymi osobnikami, bez dostępu do światła, trawy czy pastwiska. Tak nie powinny żyć żadne zwierzęta. Nie musimy ich kochać, żeby współczuć.”.

 

Organizatorzy akcji zachęcają do włączenia się do akcji. Strona: www.ciwf.pl/klatki .

 

tyt

Komentarze (2)

  • ~wieśniara 2017-02-14, 21:00

    Kiedys jak zabiło się świniaka to był zjedzony do ostatniej skwareczki, teraz najlepiej żeby wieprz składał się tylko ze schabu. Skórki na śmietnik,tłuszczyk na śmietnik, zero szacunku dla pożywienia.Powinien przyjść jakiś głód coby ludzie zaczęli szanować każdą kromkę chleba,bo jak się nieraz widzi zawartość śmietników to chyba się niektórym z dobrobytu w dupach poprzewracało.

  • ~Polo 2017-02-14, 22:59

    Ja kocham zwierzęta, są takie smaczne, smakowite, pyszniuteńkie, wędzone, smażone, gotowane, grillowane i pieczone, kocham je jeść, jeść i jeszcze raz jeść!

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.