Wiadomości

Nasz Sołtys 2016. Wyniki kandydatów w plebiscycie Gazety Pomorskiej

Nasz Sołtys 2016. Wyniki kandydatów w plebiscycie Gazety Pomorskiej

Fot.: pixabay.com, AGW

Sołtysi mają swój pomnik w Wąchocku, ale to na terenie województwa kujawsko-pomorskiego szukamy tych najlepszych i najpopularniejszych sołtysów oraz rolników. Poznajcie zgłoszonych kandydatów.

 

Ponownie chcemy docenić aktywnych ludzi, zaangażowanych w życie swoich wsi, przyczyniajacych się do zmiany na lepsze w sołectwach. Chcemy pokazać rolników odważnie stawiających sobie nowe cele, dzielnie stawiających czoła niełatwemu rynkowi rolnemu, a przy tym sympatycznych sąsiadów, który spieszą z pomocą, kiedy trzeba. Czy na Waszej wsi jest sołtys, który swoją społeczną pracą zasłużył na to, żeby go docenić? Plebiscyty "Gazety Pomorskiej" to doskoanała ku temu okazja. 

Przeczytaj też: Rolnik Roku 2016 i Sołtys Roku 2016 Gazety Pomorskiej nagrodzeni! [wideo]

 

Aby zagłosować, należy wysłać SMS-a pod numer 71321 w treści wpisując SOLTYS. po kropce wpisując numer wybranego kandydata. W odpowiedzi na SMS, poza zaliczeniem głosu, uczestnik otrzymuje również kod dostępu do e-wydania gazety. Koszt wysłania SMS-a do 160 znaków wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). Jeden wysłany SMS to 1 głos w plebiscycie na daną kandydaturę. Uczestnik plebiscytu może oddać dowolną liczbę głosów. Głosowanie potrwa do 14 października.

 

Chcesz zachęcić innych do głosowania?

Pobierz plakat, wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko - Plakat Nasz Sołtys 2016

 

Wszyscy zgłoszeni rolnicy i sołtysi znaleźli się na listach kandydatów Nasz Sołtys oraz Rolnik Roku. Będzie można na nich głosować SMS-owo od 26 września. W przypadku sołtysów, którzy wypełnią ankiety, będą także oceniani przez Kapitułę konkursową w plebiscycie Sołtys Roku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016. Dla zwyciązcców będą puchary i nagrody. Nagrodzimy ich podczas III Forum Rolniczego Gazety Pomorskiej już 28 października w Bydgoszczy.

 

Zgłoszenia przyjmowaliśmy od 19 sierpnia do 23 września 2016 (godz. 23:59). Kandydatury mogłyą wpływać od mieszkańców sołectwa, rad sołeckich, rad parafialnych, a także organizacji pozarządowych, w tym m.in. ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich, lokalnych grup działania, związków i organizacji rolniczycch oraz organów władzy samorządowej. 

 

Aby wziąć udział w ocenie kandydata przez Kapitułę, kandydaci powinni dostarczyć do organizatora wypełnione ankiety (do pobrania obok zdjęcia). Kandydaci, którzy nie dostarczą wypełnionej ankiety nie będą podlegali ocenie merytorycznej Kapituły Konkursu i wezmą udział tylko w rankingu (część I konkursu - kategorii „Nasz Sołtys 2016 - Najpopularniejszy Sołtys Województwa Kujawsko-Pomorskiego”). 

 

Nasi laureaci 2015

Przypominamy zwycięzców ubiegłorocznej edycji. Sołtyską Roku została Ewelina Olejniczak z Wielkiego Mędromierza. Pierwsze miejsce w konkursie Nasz Sołtys przypadło w udziale Piotrowi Kaszubskiemu ze wsi Odolion, drugi był Mariusz Buczkowski z Małych Rud, a trzeci Tomasz Polak z Suchatówki. W plebiscycie Rolnik Roku pierwszą nagrodę i największą liczbę głosów zdobbył Grzegorz Stanny ze wsi Bródzki, drugie miejsce było dla Romana Molendy ze wsi Skotniki, zaś trzecie dla Sławomira i Danuty Gardeckich z Ostrowitego. 

 


UWAGA: Informacja dla sołtysów i rolników!
Istnieje możliwość zamówienia bezpłatnych plakatów, które pomogą walczyć o głosy. Zamówienie można złożyć wysyłając e-mail na adres: plebiscyty@pomorska.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 52 32 63 244
 

Forum Rolnicze

Komentarze (7)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.