Wiadomości

Koniec głosowania na KGW! Znamy zwyciężczynie [wyniki]

Koniec głosowania na KGW! Znamy zwyciężczynie [wyniki]

Fot.: nadesłane/KGW

Głosowanie w drugim, wojewódzkim i zarazem finałowym etapie plebiscytu "Gazety Pomorskiej" dobiegło końca. Najpopularniejszym Kołem Gospodyń Wiejskich na Kujawach i Pomorzu 2016 zostało KGW Wiskitno!

Rywalizacja trwała do samego końca, a ostatecznie liczbą 2575 głosów wygrały panie z Wiskitna w powiecie bydgoskim. KGW Wiskitno istnieje od 2005 roku i tworzy je 17 pań. Są to gospodynie pracujące zawodowo i emerytki, a łączy je to, że chcą robić coś razem.

 

- Wielkie emocje towarzyszyły nam już po przejściu do finału wojewódzkiego, a zwycięstwo to dla nas ogromy zaszczyt - mówi Ewa Szymańska, przewodnicząca najlepszego koła w plebiscycie. Panie przesyłały informację o swoim udziale znajomym i rodzinie. - Cieszymy się, że nie zostałyśmy zamknięte tylko w naszym kole, a wspierało nas szerokie grono - dodaje mieszkanka Wiskitna.

 

- W ostatnich godzinach emocje były wielkie, rywalizacja ogromna. To dla nas bardzo pozytywne, że tylu ludzi dobrze nam życzyło. Wspierały władze gminy, zaprzyjaźnione koła gospodyń, a reprezentowałyśmy gminę jako jedno z 24 istniejących tu KGW. Sporo telefonów z gratulacjami odebrałyśmy zaraz po północy - wspomina i cieszy się Szymańska. W imieniu swojego koła dziękuje wszystkim mieszkańcom wsi i gminy.

 

Zaszczytne drugie miejsce w naszym plebiscycie zajęło KGW Lubnia z powiatu chojnickiego. Panie zebrały 2351 głosów. Na trzecim stopniu podium znalazły się gospodynie z KGW Chalinianki z Chalina - dostały 1460 głosów, a są reprezentantkami powiatu lipnowskiego.

KGW z Kujaw i Pomorza 2016 nagrodzone w Minikowie [zdjęcia]

 

Wszystkim uczestniczkom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Jeteśmy pełni podziwu dla Waszej aktywności i zaangażowania. Powodzenia w dalszych Waszych działaniach!

Finał plebiscytu odbędzie się 8 maja o godz. 12:00 podczas Targów Turystyczno-Ogrodniczych Lato na Wsi w Minikowie. Pamiątkowy dyplom otrzyma każde koło najlepsze w swoim powiecie, a nagrody wręczymy laureatkom 3 pierwszych miejsc w całej zabawie oraz 20 KGW, które zajęły pierwsze miejsca w etapach powiatowych.

 

.

Więcej na temat: plebiscyt KGW 2016, KGW

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.