Wiadomości

Hoduj kurę online, jajka dostaniesz prawdziwe i do domu

Hoduj kurę online, jajka dostaniesz prawdziwe i do domu

Fot.: pixabay.com

Wybierasz kurę, nadajesz jej imię, co miesiąc dostajesz 20 jajek. Kurnik w internecie alternatywą dla jajek z marketu? Sposób na biznes i odpowiedź na ekologiczny trend?

Jeśli spojrzymy na naszych zachodnich sąsiadów, to okaże się, że Niemcy coraz bardziej lubią wieś. Do ich spółdzielni rolniczych dołączają mieszkańcy miast, żeby móc pojechać na wieś, posiedzieć w gospodarstwie - dla kontaktu w rolnictwem i tańszych warzyw. Również w Polsce prowadzący gospodarstwa agroturystyczne mówią o tym, że goście z miasta coraz chętniej włączają się do prac. Blisko wsi i natury ma być zdrowiej i lepiej. W ten nurt postanowili najprawdopodobniej wpisać się założyciele strony internetowej zaadoptujkure.pl.

Strefę AGRO znajdziesz na Facebooku - dołącz do nas! 

 

Chcesz mieć kurę, ale nie możesz jej osobiście hodować? "Wystarczy wybrać tę, która najbardziej się nam podoba, nadać jej imię i śledzić wszystko to, co się u niej dzieje dzięki regularnym transmisjom z Kurking TV, gdzie Pan Kura opowiada o życiu kurnika i sekretach hodowli kur", piszą pomysłodawcy.

 

Adopcja przewiduje miesiąc, kwartał albo rok. Należy wybrać kurę (lub kilka i stworzyć kurnik), a w kolejnym kroku można nadać jej imię. W akcji uczestniczy rodzinna ferma z Mazowsza, z Brudnic spod Żuromina, ale kolejne kurniki mogą się zgłaszać. Warunek - oferowanie jaj klasy A z produkcji ekologicznej, chowu z wolnego wybiegu lub z chowu ściółkowego. Założyciele platformy internetowej przed podjęciem decyzji o współpracy mają odwiedzić kurnik. 

 

Osoba, która zaadoptuje kurę, co miesiąc będzie dostawała 20 jaj. 

 

Słyszeliście o podobnych pomysłach? Dajcie nam o tym znać: redakcja@strefaAGRO.pl

Więcej na temat: kura, jajka

Komentarze (24)

 • ~Anonimouse 2016-02-29, 12:42

  Ja nie potrzebuje mieć kury online :) mam ją u rodziców ;D i mogę ją odwiedzać :)

 • ~Nieznajomy 2016-02-29, 13:03

  Och, cóż to za inteligentna odpowiedź..... Problem w tym, że internauci mają komentować pomysł a nie dowiadywać się jaki to inwentarz biega po podwórku rodziców Anonimouse.

  Pomysł ciekawy! Pomyślę.... Może skorzystam.... Oby to nie były jajka od kury Anonimouse bo te na pewno są do wyższych celów stworzone:)

   

 • ~chłopek roztropek 2016-02-29, 22:00

  zapewne te kury są z farm niby EKO! Dzięki to wolę już hodowaną od Anonimouse.

 • ~m 2016-02-29, 13:12

  Ale co dokladnie mam robic jako przybrany opiekun kury? Ile kosztuje taka adopcja? Bp jak sądzę, nikt mi nie będzie jajek za darmo wysyłał. :)

 • ~Tes33 2016-02-29, 19:41

  Ano, 40zł miesięcznie abonament trzeba płacić ;) Za 40zł to ja będe miał w h.... jajek od kobity ze wsi. Może kury nie są zbyt szczęścliwe, dwa dni przed depresją. Ale jajka dobre.

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.