Wiadomości

Czekają na wnioski po suszy. Biura ARiMR 30.09 czynne do nocy

Czekają na wnioski po suszy. Biura ARiMR 30.09 czynne do nocy

Fot.: pixabay.com

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła godziny pracy swoich biur powiatowych, co ma ułatwić składanie wniosków o pomoc tym, którzy ponieści straty w wyniku tegorocznej suszy. 

 

"Specjalnie dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku suszy, biura powiatowe ARiMR będą czynne w ciągu ostatnich trzech dni naboru, czyli od 28 do 30 września co najmniej do godziny 18" - podaje ARiMR na swojej stronie. W środę 30 września biura będą czynne aż do 22:00. To ostatni dzień naboru wniosków. 

 

Co więcej, agencja zapowiada możliwość indywidualnego umówienia się z pracownikami biura. "Jeżeli rolnik nie będzie mógł złożyć swojego wniosku o pomoc w wyznaczonych godzinach pracy naszych placówek, może zwrócić się do biura powiatowego z prośbą o ustalenie indywidualnego terminu, w którym może tego dokonać. W tym celu prosimy o telefoniczne umawianie takich spotkań z kierownikami naszych biur powiatowych". Oddziały były czynne także w minioną sobotę. 

 

Do 28 września do końca dnia rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane tegoroczną suszą, złożyli 83,4 tys. wniosków, w których ubiegają się o przyznanie pomocy w wysokości blisko 310 mln zł.

 

Źródło: arimr.gov.pl

Więcej na temat: susza, odszkodowania, ARiMR

Komentarze (2)

  • ~Kiełbaska wyborcza 2015-09-30, 21:47

    A czy ktoś powiadomił pracowników o zmianie godzin pracy biur i o tym, że ktoś z nich musi zostać po godzinach do 18 np. w poniedziałek, a w środę dyżury do 22 ??? Jak zwykle dowiadywali się od osób zainteresowanych nie od zwierzchników. Jak przeczytałem o indywidualnych umowach z kierownikami na złożenie wniosku to, aż się zakrztusiłem ze śmiechu. Kierownictwo kompletnie zapomniało, że w biurach pracują ludzie, a nie woły robocze, którzy po pracy mają swoje rodziny, obowiązki i plany. Jest to jawne wykorzystywanie pracowników i całej Agencji w celach politycznych żeby ktoś mógł się szczycić sukcesem jeszcze przed wyborami.

    Aby w pełni "otworzyć oczy" na problem z kierownictwem Agencji, polecam lekturę strony: solidarnoscarimr.pl

  • ~widz patrzący n... 2015-10-02, 14:42

    Niby po co te biura były tak długo otwarte ?Po co fatygować tych pracowników ? Gmina Inowrocław np. -pozytywnych wniosków -15 .Ta komedia to kolejny spektakl farsy w wykonaniu władzy .Wszędzie w naszym rejonie susza -że nie potrzeba tutaj nawet fachowców z Puław bo zauważy to nawet działkowicz w ogródku a MR przygotowało "tabelkę" że zboża miały prawo wysychać tylko na I-klasach ziemi ,kukurydza zaschła tylko ta na kiszonkę .Komu ma służyć ta ściema - to za komuny chyba mniej kłamali w tej materii jak teraz .I pod tym wszystkim podpisuje się"gospodarz" minister Sawicki ? Wybory niedługo -wybiorę osobiście z rodziną właściwego  -gospodarza .

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.