Wiadomości

Chcą wrócić na Mazurskie Agro Show w Ostródzie. Targi 2017 zakończone [wideo, zdjęcia]

Chcą wrócić na Mazurskie Agro Show w Ostródzie. Targi 2017 zakończone [wideo, zdjęcia]

Fot.: Agata Wodzień

"Dopisały nam i pogoda i frekwencja. W ciągu 2 dni trwania imprezy tłumy ludzi (szacujemy, że było to ponad 50 tysięcy osób!) odwiedziły stoiska ponad 200 wystawców", wstępnie podsumowuje Mazurskie Agro Show 2017 organizator, czyli Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. 

Łącznie 16 godzin zwiedzania stoisk w Expo Arenie, spotkanie z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem, panel dyskusyjny poświęcony PROW 2014-2020 i dalszemu rozwojowi polskich gospodarstw. Jednocześnie odywała się Zagroda- targi hodowlane, którym towarzyszyła Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Jednym z wystawców był Paweł Szakiewicz, szerzej znany z I edycji programu "Rolnik szuka żony". Wystawiał swoją krowę rasy HF. 

Podejrzyj ostatnie przygotowania do targów Mazurskie Agro Show 2017 [zdjęcia]

Mazurskie Agro Show 2017 - targi w Ostródzie [zobacz zdjęcia]

Targi rolnicze w Ostródzie. Mazurskie Agro Show 2017 [zdjęcia, cz. 2]

- Z wystawy jesteśmy bardzo zadowoleni. Ma ona przed sobą bardzo dużą przyszłość - uważa Grzegorz Konarski, dyrektor handlowy w Maschio-Gaspardo Poland w Toruniu. - Wystawa znajduje się w bardzo fajnym miejscu w Polsce, w bardzo rozbudowanym rolniczo rejonie - mówi wystawca. Firma prezentowała m.in. agregaty uprawowo-siewne. - Odchodzi się już od siewników zbożowych sprzedawanych solo, a przechodzi w agregaty uprawowo-siewne po to, aby za jednym przejazdem przygotować ziemię i zasiać. A dzieki temu oszczęścić koszty robocze - tłumaczy Konarski. Przekonuje, że rolnictwo zmierza w kierunku oszczędności, których szuka się w maszynac, a nie traktorach. - Na końcu każdy traktor o podobnej mocy będzie palił tyle samo, oszczędzić można z dobrym agregatem uprawowo-siewnym. 

 

Zadowolenie z targów podziela Maciej Kalisz z firmy Agro-Sieć Maszyny w Chełmnie. Wystawcę cieszy przede wszystkim frekwencja. - Od 9 rano cały czas rozmawiamy z rolnikami zainteresowanymi zakupami. Te targi sprawdzają się rewelacyjnie. Pierwszy raz tu jesteśmy i na pewno wrócimy - mówi Kalisz. - na targi w Ostródzie prezentujemy głównie nasze nowości jak ciągnik 620 KM, ciągnik dla dużych gospodarstw, których tutaj nie brakuje. Z drugiej strony prezentujemy naszą absolutną nowość wchodzącą na rynek, wielki powrót ciągnik 5R dla gospodarstw rodzinnych 100 KM. 

Robiliście zdjęcia, filmiki i chcecie je u nas pokazać? Wysyłajcie: [email protected]

- Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu rolników dojazd na najbardziej znaną naszą wystawę AGRO SHOW do Bednar we wrześniu może być kłopotliwy, ze względu na dużą odległość. Zatem tutaj w Ostródzie mogli oni zapoznać się z nowościami rynkowymi i ofertami głównie regionalnych producentów i dystrybutorów maszyn. Mogli je w jednym miejscu i czasie porównać, porozmawiać z dealerami i jeszcze przed sezonem zaplanować zakupy do swoich gospodarstw. Cieszę się, że każda edycja MAZURSKIEGO AGRO SHOW jest lepsza i większa od poprzedniej! Podczas dwóch dni stoiska 212 firm odwiedziło aż 42168 osób! - komentuje Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń.

 

Komentarze (1)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.