Wiadomości

Ceny zbóż wzrosły. Wyjątkiem był w styczniu skup pszenicy

Ceny zbóż wzrosły. Wyjątkiem był w styczniu skup pszenicy

Fot.: pixabay.com

W styczniu w kraju podskoczyły śr. ceny podstawowych zbóż. Wyjątkiem był skup pszenicy.

 

Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas!

 

O 1,4 proc. spadły styczniowe ceny pszenicy w skupie (porównanie z grudniem). Jeśli chodzi o styczeń 2015, ceny z zeszłego miesiaca były niższe o 5,8 proc. Targowiska? Za 1 dt pszenicy płacono na początku tego roku o 1 proc. więcej niż w grudniu. W odniesieniu do stycznia 2015 - o 2,4 proc. 

 

Przejdźmy do żyta i stycznia 2016. W skupie rolnicy dostawali o 2,7 proc. więcej niż w grudniu zeszłego roku. W obrocie targowiskowym - o 1,5 proc. (w stosunku do grudnia) i 2,8 proc.więcej  w ujęciu rocznym.

 

Ceny pszenżyta w skupie kształtowały się na poziomie wyższym niż w grudniu (1 proc.) i styczniu 2015 (5 proc.). Na początku tego roku, na targowiskach, były wyższe o 2,9 proc. niż w grudniu. Podwyżka została też odnotowana w perspektywie rocznej (2,7 proc.).

 

Za jęczmień w zeszłym miesiącu polscy rolnicy dostawali w skupie o 0,7 proc. więcej niż w grudniu, i o 0,2 proc. więcej niż dokładnie rok temu. Na targowiskach za 1 dt płacono im śr. o 0,5 proc. więcej niż w grudniu. Porównując ceny ze stycznia 2015, te z początku roku były wyższe o 0,1 proc.

 

O 6,5 proc. podskoczyły śr. ceny owsa w skupie (perspektywa miesiąca).  W odniesieniu do stycznia 2015 - o 18,3 proc. Targowiska? Tutaj średnia cena była wyższa o  1,4 proc. niż w grudniu i o 2,6 proc. niż w styczniu 2015.

 

 

Więcej na temat: zboża, ceny

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.