Wiadomości

Byki wpadły do zamarzniętego stawu. Strażacy i rolnicy ruszyli na ratunek

Byki wpadły do zamarzniętego stawu. Strażacy i rolnicy ruszyli na ratunek

Fot.: PSP Sępólno Krajeńskie

Kilkunastostopniowy mróz i bydło w lodowatej wodzie - w tych trudnych warunkach strażacy PSP z Sępólna Krajeńskiego i OSP Kamień Krajeński ruszyli wczorajszej nocy na pomoc zwierzętom. 

 

Akcja ratunkowa we wtorkowy wieczór 11 stycznia toczyła się w miejscowości Dąbrówka w gminie Kamień Krajeński. - Komenda Powiatowa PSP w Sępólnie Krajeńskim zgłoszenie otrzymała o godz. 21.38 - informuje st. kpt. Robert Sieg. - Z informacji wynikało, że kilka sztuk bydła weszło na zamarznięty staw, a pod zwierzętami załamał się lód - podaje strażak.

 

Do Dąbrówki straż wysłała 2 zastępy ratownicze - OSP Kamień Krajeńskim z łodzią oraz z sępoleńskiej komendy zastęp z pontonem. - Właściciel gospodarstwa jeszcze przed przybyciem strażaków uratował 2 byki przy użyciu liny i ładowacza z ciągnikiem rolniczym. Gdy przyjechali strażacy pozostałe 3 sztuki pływały martwe w stawie, utopiły się lub padły z wychłodzenia przebywając w lodowatej wodzie - relacjonuje st. kpt. Robert Sieg.

Zobacz: Byki weszły na zamarznięty staw, lód się załamał [zdjęcia]

 

Jak doszło do tego zdarzenia? Jak przekuje straż, zwierzęta wydostały się z obory, weszły na zamarznięty staw, a następnie pod wpływem ciężaru lód załamał się. Byki ważyły po 500-600 kg każdy. Strażacy pomogli wyciągnąć bydło z wody.

 

Więcej na temat: bydło, osp, straż pożarna

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.