Wiadomości

Ambasadorzy Małych Ojczyzn - konkurs dla gimnazjalistów z Kujawsko-Pomorskiego

Ambasadorzy Małych Ojczyzn - konkurs dla gimnazjalistów z Kujawsko-Pomorskiego

Fot.: pixabay.com, AGW, K-POT

Poznaj historię, kulturę, dziedzictwo swojego regionu, pokaż jego walory naturalne i atrakcje turystyczne. Możesz wygrać wycieczkę.

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zaprasza uczniów klas II gimnazjów do udziału w konkursie regionalnym „Ambasadorzy Małych Ojczyzn”. Chcą rozbudzić w ten sposób ciekawość młodych ludzi a skierowaną do ich okolicy. Zabawa ma przyczynić się do popularyzacji atrakcyjnych miejsc w regionie. 

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna chce zaangażować młodzież w twórczą zespołową pracę, w której uczniowie klas drugich szkół gimnazjalnych będą się ubiegać o miano „Ambasadora Małej Ojczyzny”.

 

Organizatorzy zaproponowali 3 kategorie konkursowe: plastyczną (grafika, ikonografika, komiks), literacką (opowiadanie, legenda inspirowana przekazami ustnymi, komiks), sztuki wizualne (przedstawienie, film, spot reklamowy, performance, happening, instalacja, street art, graffiti, mural, wideo art, wystawa fotograficzna, gra komputerowa, aplikacja mobilna, animacja). Pole do popisu jest zatem szerokie. 

 

Skoro praca ma być zespołowa, to i nagroda jest przeznaczona dla całej klasy. Będzie to wycieczka po atrakcyjnych miejscach regionu. Szczegóły: konkursy.kujawsko-pomorskie.travel

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.