Wiadomości

34-letni Jelcz na zasłużonej emeryturze. Poznajcie Florka, auto OSP Radziki Duże

Poświęcenie przed remizą. Jednostka OSP Radziki Duże powstała w kwietniu 1926 roku

Fot.: starostwo rypińskie

Poświęcenie przed remizą. Jednostka OSP Radziki Duże powstała w kwietniu 1926 roku

Nowe cacko ma m.in. zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów, kamerę cofania. Ochotnicy z podrypińskiej jednostki OSP Radziki Duże, do pożarów będą jeździć nowym autem. Kosztowało prawie 760 tysięcy zł. Kto się na nie złożył?

 

Nowy zakup w gminie Wąpielsk to średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo z napędem 4x4, wyposażony w moduł ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Matką chrzestną Florka, bo tak nazwano samochód, została Maria Jaworska - dyrektor podstawówki w Radzikach Dużych.


Florek zastąpił wysłużonego 34-letniego Jelcza. Nowe auto pochodzi z Korwinowa koło Częstochowy. Wójt gminy Wąpielsk starał się o taki nabytek od końca 2015 roku. 

 

w

 

Strażackie auto kosztowało dokładnie 759 894 zł. Skąd pochodziły pieniądze? Dofinansowanie z Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego wyniosło 300 tys. zł, do tego doszły środki wypracowane w tym systemie przez OSP Radziki Duże - 6,4 tys. zł. Pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sfinansowała pozostałą część samochodu o wartości 453 494 zł, która będzie umorzona w 25%. Dzięki temu, zyskaliśmy dodatkową 113 tys. zł dofinansowania. Uwzględniając całość, faktyczny koszt zakupu samochodu wyniesie około 340 tys. zł - opisują na facebookowym profilu gminy Wąpielsk urzędnicy. 

 

s

 

Tradycji stało się zadość. Poświęcenia w obecności ks. kanonika Wiesława Goszczyckiego z parafii w Osieku, dokonał ksiądz Jacek Dudkiewicz- proboszcz parafii w Radzikach Dużych. Kluczyki i dokumenty zostały wręczone Ryszardowi Wiwatowskiemu (naczelnikowi jednostki OSP) oraz kierowcy Rafałowi Kucharskiemu.

 

Strefa AGRO Kujawsko-Pomorskie także na Facebooku. Dołącz

 

s

Starosta rypiński, Zbigniew Zgórzyński, składa gratulacje druhom

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.